Одложени огромен број натпревари: Погледнете колку снег навеа во Србија (ФОТО)

Одложени огромен број натпревари: Погледнете колку снег навеа во Србија (ФОТО)

Снегот речиси целосно го сопре фудбалот во Србија. Нема да се одигра ниту градското дерби.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

После натпреварот Борац – Напредок и Рад – Раднички Ниш, одложен е и натпреварот на Баново Брдо.

Вонредните временски неприлики и огромните веулици го сопреа фудбалот во уште еден крај на Белград, бидејќи нема да бидат одиграни ниту наптреварите Чукарички – Земун, како ни средбите Борац – Напредок и Рад – Раднички Ниш.

Бомба од 40 метри на македонскиот фудбалер Најдовски: Погледнете какво голиште беше ова (ВИДЕО)

Погледнете како изгледаат некои од стадионите:

Оставете коментар