Официјално: Баерн Минхен во преговори со Реал Мадрид за Герет Бејл

Официјално: Баерн Минхен во преговори со Реал Мадрид за Герет Бејл

Шпанските медиуми вчера открија сензационална информација, односно дека Баерн Минхен покажува се поголем интерес за ѕвездата на Реал Мадрид, Герет Бејл.

Денес пак, странските медиуми не престанаа со таквите информации, и го официјално го потврдија интересот на Баварците за Герет Бејл, но прецезираа дека трансферот нема да се случи оваа зима, како резултат на тоа што Велшанецот е сигурен дека ќе остане на „Сантиаго Бернабеу” до крајот на сезоната.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Бејл веќе некое време има проблем со повреди, па затоа раководството на клубот не би требало да се противи на негово заминување, и веќе бара негова замена.

А како што веќе знаеме, и самиот Бејл има желба да ја промени средината, и иако преферира да се пресели во Премиер Лигата, сепак Минхен за него би требало да претставува интересна опција која тешко ќе може да ја одбие.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Како што откриваат шпекулациите, Баварците се спремни да понудат 100 милиони евра за неговиот потпис, а останува да дознаеме дали таа сума ќе биде доволна да ги задоволи апетитите на „кралевите”.

Оставете коментар