Официјално: Венгер заминува од Арсенал, но тој останува во…

Официјално: Венгер заминува од Арсенал, но тој останува во…

Како што веќе знаеме, Арсен Венгер е во центарот на вниманието а воедно во центарот на критиките од навивачите и британската јавност како резултат на лошите резултати на Арсенал, па најверојатно ова ќе му биде последната сезона на „Емирати”.

Навивачите веќе јавно го бараат неговото заминување, а јавноста праќа жестоки критики, па најверојатно раководството ќе одлучи да ја прекине 22-годишната соработка на лето.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Но покрај сите шпекулации и новини, Венгер не признава дека „неговото време е веќе минато” а најверојатно тој ќе се потруди да побара нов тренерски ангажман.

Според информациите кои ги откриваат англискит емедиуми, Евертон е подготвен да му понуди работа на Арсен Венгер, ако тој биде отпуштен од функцијата во Арсенал.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Оставете коментар