Докторите во Барселона го прегледаа Кутињо и открија шокантни вести, новиот фудбалер имал…(ФОТО)

Официјално: Кутињо е повреден, а еве кога тој ќе заигра за прв пат во Барса…

Официјалниот Твитер профил на Барселона откри информации околу најновото и најскапо засилување на клубот, Филипе Кутињо.

Бразилецот ова утро ги помина закажаните медицински прегледи, а тој ова попладне се очекува конечно да го потпише договорот и да биде претставен на „Камп Ноу”.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Но покрај тие информации, детали беа откриени кој тврдат дека за време на неговите медицински прегледи, на Кутињо му била дијагностицирана повреда на десниот бутен мускул.

Токму поради ова, Бразилецот ќе направи пауза од 3 недели, а неговото официјално деби ќе биде за околу 20 дена.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

https://twitter.com/FCBarcelona/status/950329155937275904?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fsportski.mk%2F%25d0%25b1%25d0%25b0%25d1%2580%25d1%2581%25d0%25b0-%25d0%25bf%25d0%25be%25d1%2582%25d0%25b2%25d1%2580%25d0%25b4%25d0%25b8-%25d0%25ba%25d1%2583%25d1%2582%25d0%25b8%25d1%259a%25d0%25be-%25d0%25b5-%25d0%25bf%25d0%25be%25d0%25b2%25d1%2580%25d0%25b5%25d0%25b4%25d0%25b5%25d0%25bd-%25d0%25b5%25d0%25b2%25d0%25b5%2F

Оставете коментар