arena.mk

Официјално: Погледнете кој број ќе го носи Кутињо во Барселона

Официјално: Погледнете кој број ќе го носи Кутињо во Барселона…

“Десетката” е секако зафатена.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Дали сте се запрашале кој број ќе го земе Филипе Кутињо во Барселона?

Одлуката беше тешко, десетката која ја носеше во Ливерпул одамна е веќе зафатена, Лионел Меси ја носи и ќе ја носи се додека биде во Барселона.

Тој има неколку броеи на располагање, а на крајот се одлучи за легендарниот број.

Јохан Кројф и Тери Анри се само некои од фудбалерите кои го носеа бројот 14, а сега тој број ќе го носи Филипе Кутињо.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Тој број го носеше и Маскерано, кој наскоро ќе заигра во Кина.

Оставете коментар