Пеп Гвардиола има три решенија, погледнете како изгледа неговиот план

Пеп Гвардиола има три решенија, погледнете како изгледа неговиот план…

Веќе се знае дека Гвардиола има формирано мислење за Чилеанецот, впрочем, тој го доведе и во Барселона, а ова се плановите на менаџерот на Сити.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Кун е веќе несреќен, Жесус е надвор од тимот два месеца, Стерлинг повеќе не е прашање, како ниту Сане. Пеп Гвардиола го доведе Алексис Санчез во Барселона, а сега ќе го доведе и во Сити, а главното прашање е како ќе го искористи.

Во некои порани изјави на Пеп, тој истакнуваше дека Чилеанецот го гледа како најсигурен напаѓач, иако поливалентноста на Алексис во нападот може многу да му помогне на Сити.

Таа година кога работеа заедно во Барселона, Санчез ја потроши на прилагодување, играње по страните и беше незадоволен, но постигна 12 гола. Но и тогаш Пеп Гвардиола тврдеше дека Санчез ќе стане голем играч.

“Најдобар е помеѓу линиите, кога е близу до голот”, изјави Гвардиола сакајќи едноставно Меси да игра на таа позиција. Санчез никако не можеше со Меси, поради тоа и замина од Барселона.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Сега тука го нема Меси, но тука се Кун и Жесус.

Во наједноставната варијанта, Санчез до враќањето на Жесус би играл во нападот.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар