Перо Антиќ се враќа на терен и тоа против ЦСКА

Тренерот на „црвено-белите“ потврди дека нашиот интернационалец ќе игра во дуелот од Евролига против рускиот гигант…

Црвена Звезда славеше против ФМП Железник so 84:77 и стигна до шестата победа во осмиот меч во АБА лигата. Сепак, многу подобра вест за навивачите на „црвено-белите“ е тоа што во тимот се враќа Перо Антиќ.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Нашиот интернационалец поради повреда ги пропушти последните неколку меча, но тренерот на Звезда, Душан Алимпијевиќ откри дека Антиќ ќе биде подготвен за следниот дуел, а тоа е против ЦСКА Москва, во рамките од Евролигата.

„Повредата на Антиќ е санирана, а Бјелица не играше против ФМП, бидејќи одмораше да биде подготвен за дуелот со ЦСКА. За средбата против московјани ќе бидеме подготвени и ќе играме во најсилен состав.

Погледнете ги најсмешните моменти во НБА

Против ФМП сакавме да ги одмориме главните играчи, а повеќе можност да добијат тие од клупата“, вели тренерот Алимпијевиќ, по победата над ФМП.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(20:45) Italija – Svedska
(18:00) Bugarija – Saudiska Arabija
(18:30) Turcija – Albanija
(20:45) Polska – Meksiko

Оставете коментар