Погледнете ги цените за влезниците за натпреварите на СП во Русија

Погледнете ги цените за влезниците за натпреварите за СП во Русија…

Љубителите на фудбалот нестрпливо го очекуваат почетокот на Светското првенство кое наредното лето се игра во Русија.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Мундијалот започнува на 16 јуни 2018 година, кога љубителите на фудбалот месец дена ќе можат да уживаат во најдобриот фудбал на светот.

Изминатата недела е одржано извлекување на групите, а потоа FIFA одлучи да ги извести навивачите дека уште сега можат да ги обезбедат своите влезници за натпреварите на СП.

Што се однесува до отворањето на Светското првенство, односно првиот натпревар кој ќе биде одигран во Москва, најскапата карта ќе изнесува 2.300 евра. За сите оние кои сакаат да ја гледаат церемонијата на отворањето, а потоа и натпреварите, најевтината карта изнесува 223 евра.

Во групната фаза влезниците ќе бидат нешто поевтини. Картата за најдобрите места на стадионот ќе чинат 880 евра, а најевтината само 89 евра. Во полуфиналето влезниците ќе бидат значително поскапи. Најскапата карта ќе изнесува 3.100 евра, а најевтината 312 евра.

Горан Пандев со мајсторски гол и донесе победа на Џенова (ВИДЕО)

И на крајот она што може да ве интересира е финалниот натпревар од Светското првенство. Овој меч ќе се игра исто така на Лужникију каде што ќе се одржи и церемонијата на затворање на Мундијалот.

Најскапиот билет за овој натпевар, ќе чини 4.600 евра, а доколку местото не е битно, туку сакате само да бидете дел од овој спектакл, најевтината карта може да се купи за помалку од 500 евра.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(20:45) AS Roma – Qarabag
(20:45) Barcelona – Sporting
(20:45) Bayern – PSG
(20:45) Benfica – Basel
(20:45) Celtic – Anderlecht
(20:45) Chelsea – Atl. Madrid
(20:45) Manchester Utd – CSKA Moscow
(20:45) Olympiakos – Juventus

Оставете коментар