Погледнете го прекрасниот гол на Горан Пандев против Израел

Македонија со втора победа во квалификациите за СП 2018, и двете освоени на гостински терен.

Македонската фудбалска репрезентација славеше победа над Израел со 1:0 откако капитенот Горан Пандев во 73-та минута постигна гол, после примената топка од младиот Елиф Елмас. За Пандев, ова е 30. гол во националниот дрес.

Со голот на Пандев, Македонија славеше над Израел

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

https://www.facebook.com/gledytv/videos/1351805944916567/

Оставете коментар