Погледнете каде ќе живее Кутињо во Барселона (Фото)

Погледнете каде ќе живее Кутињо во Барселона (Фото)

Филипе Кутињо неодамна го затресе светот на фудбалот со неговиот потпис за Барселона вреден 160 милиони евра.

Тој пред некое време пристигна во новата средина и заврши со медицинските прегледи, но тоа не стави крај на интересните информации за него кои дури сега се појавија во јавноста.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Станува збор за неговото ново живеалиште, за кое младиот фудбалер се консултирал со неговиот идол а воедно и најголема поддршка, Луис Суарез.

„Видов дека куќата до неговата беше на продажба. Не беше сигурен дали ќе примнам во Барселона, но идејата му се допадна. Знам дека Луис ќе ми помогне да се чуствувам како дома“, во истиот кварт живее и Лионел Меси.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Кутињо откри и дека често пати бил во контакт со Суарез во последните месеци.

„Ние сме добри пријатели. Секогаш ми пишуваше за градот, поради тоа уште повеќе сакав да дојдам“, додаде Кутињо.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар