Погледнете какви тетоважи има фудбалерот на Баерн Минхен (ФОТО)

Погледнете какви тетоважи има фудбалерот на Баерн Минхен…

На бутниот мускул на левата нога „стави” лав, дополнет со бројот 23 и натпис “Крал”, што е еден од неговите прекари..

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Фудбаерите на Баерн направија еден неверојатен пресврт во дуелот со Хофенхајм. Иако веќе во 13.минута губеа со (2:0) баварцит ене би биле тоа што се, во продолжението да се „налутат” и до врв да ја наполнат мрежата на противникот.

Во овој случај дадоа пет гола, кој од кој поубави. Но се чини и дека еден друг „моден детал” го окупираше вниманието на медиумите.
Подобро кажано една тетоважа, која ја откри еден од оние кои имаат „мерак” за тие работи, и тоа при прослава на еден од погодоците за конечниот триумф од (5:2).

И не треба многу време за да се погоди таа личност. Станува збор за Чилеанец, поточно за Артуро Видал.

Дваесет и четири часа пред мечот на „Алијанц Арената“, Видал се пофали на социјалните мрежи со нова тетоважа. Иако добар дел од неговото тело е веќе пополнето, сега, темпераментниот фудбалер од Чиле најде простор на долните екстремитети.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Односно на бутниот мускул на левата нога „стави” лав, дополнет со бројот 23 и натпис “Крал”, што е еден од неговите прекари..

Погледнете ја фотографијата во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Оставете коментар