Погледнете како ќе изгледа новата формација на Барселона, откако пристигна Кутињо

Ернесто Валверде има навистина слатки маки, но точно знае што сака.

Барселона оваа зима ја заврши својата најголема работа, Филипе Кутињо пристигна од Ливерпул за трансферот кој би можел да вреди и 160 милиони евра.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Сега се поставува прашањето како Кутињо ќе се вклопи во тимот, бидејќи Валверде и самиот отворено рече дека е среќен што го има бидејќи тој ќе може да игра на неколку позиции.

Кутињо токму од тие причини и беше вистинска мета после заминувањето на Нејмар, бидејќи можеше да се вклопи во буквално секоја комбинација.

Бразилеот може да игра и како крилен напаѓач, лев, но и десен, каде што игра во репрезентацијата на Бразил.

Покрај тоа, тој оваа сезона со доаѓањето на Салах беше прекомандуван на позицијата осум, идетичната позиција на која игра и Андрес Иниеста во Барселона.

Сепак, една формација е посебно издвоена во шпанските медиуми, според која би имало место за сите, и каде би играл секој, односно да се извлече максимумот од тимот на Ернесто Валверде.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Барселона оваа есен во отсуство на повредениот Усман Дембеле играше со формација 4-4-2, додека со доаѓањето на Кутињо, таа може да изгледа малку поразлично.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Погледнете ги фотографиите во продолжение и дознајте за евентуалните формации на Барселона:

 

Оставете коментар