Погледнете колку Албански навивачи ќе пристигнат во Струмица, за дуелот Македонија-Албанија

Репрезентацијата на Македонија ќе биде домаќин на квалификацискиот дуел против Албанија за СП 2018 во Русија, а за дуелот во Струмица ќе пристигнат околу 450 албански навивачи.

Според правилникот на УЕФА, капацитетот ан стадионот каде што ќе се одржи натпреварот, на гостите и следуваат 5 проценти од капацитетот на стадионот, односно околу 450 билети.

Македонија ќе игра против Албанија, без еден од најдобрите фудбалери

Иначе натпреварот е закажан за утре со почеток во 20:45 часот на реновираниот стадион „Младост“ чиј капацитет е 7 илјади навивачи.

Оставете коментар