Погледнете кој фудбалер пристигна на прегледи во Реал Мадрид (ФОТО)

Погледнете кој фудбалер пристигна на прегледи во Реал Мадрид (ФОТО)

Интересни информации беа откриени денес од страна на шпанските медиуми. Наводно станува збор дека Реал Мадрид склопиле нов договор со Интер, според кој ќе го засилат Кралскиот клуб во јануари со доведувањето на Икарди.

Деталите откриваат дека трансферот бил сериозен до тој степен што веќе Мауро Икарди допатувал во Мадрид и дека во текот на денот ќе направи медицински прегледи во Реал.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Во неговиот сегашен договор со Интер, Икарди има откупна клазула од 110 милиони евра, а кралевите наводно отклучиле да ја активираат. Според дополнителните информации Икарди би требало да го потпише договорот со Реал Мадрид во текот на утрешниот ден.

Официјалните вести околу неговиот трансфер се очекуваат да бидат пуштени во јавноста во текот на оваа недела.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар