Погледнете што се обиде да му направи тренерот на Спортинг на Меси (ВИДЕО)

Погледнете што се обиде да му направи тренерот на Спортинг на Меси…

Барселона во последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите на свој терен го совлада Спортинг со 2:0 и така како прволасирана се пласираше во нокаут фазата.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде малку го одмараше Лео Меси кој во игра влезе во 61 минута од средбата. Спортинг после овој пораз остана на третото место и ќе го продолжи натпреварувањето во Лигата на Европа.

Тренер на Спортинг, Хесус, човекот кој стана познат по водењето на Бенфика, а неговата реакција во вчерашниот натпревар го воодушеви целиот свет.

Хесус прво при влегувањето на Меси покрај аут линијата нешто му дофрлаше на Аргентинецот, а после натпреварот сакаше и да го поздрави, но како премногу да се опушти и довикуваше: „Мали, мали“. Меси на почетокот го игнорираше, но потоа се поздрави.

Алваро Мората со шокантна изјава за Реал Мадрид: Убаво е да се слушне дека…

„При влегувањето на теренот му дофрлив: „Полека, немој нас да не убиеш“. Меси не е само голем фудбалер, тој е и голем господи. Екипата која го има него едноставно е поблиску до победата“, изјави Хесус.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(20:45) Liverpool – Sp. Moscow
(20:45) Porto – Monaco
(20:45) Real Madrid – Bor. Dortmund
(20:45) Shakhtar – Manchester City
(20:45) Tottenham – APOEL

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

sportski.mk

Оставете коментар