Погледнете што се случуваше: Пресметка помеѓу навивачите на Хајдук и Динамо Загреб (видео)

Навивачите на Хајдук и Динамо имаа жестока пресметка во Вуковар.

После натпреварот помеѓу Осијек и Хајдук, во Вуковар дојде до навивачки нереди.

Работнички и Шкендија нема да можат да играат на Националната Арена

Наводно, најжестоките навивачи на Хајдук, се спречкале со навивачите “Bad Blue Boys” на Динамо Загреб.

Две лица во нередите се полесно повредени, а шест лица завршија во полиција.

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Оставете коментар