Погледнете ја реакцијата на Ван Дијк после засрамувачкиот гол кој го прими Ливерпул

Погледнете ја реакцијата на Ван Дијк после засрамувачкиот гол кој го прими Ливерпул

Социјалните мрежи „експлодираа” со видео кое веднаш стана хит за време на натпреварот Ливерпул – Лестер.

Станува збор за реакцијата на Вирџил ван Дијк, односно неговиот засрамен израс после голот кој неговиот клуб го прими од Варди.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 250.000 евра.

Неговата реакција после голот кој го прими Ливерпул во 3-тата минута од натпреварот можете да ја погледнете во видеото подолу:

Оставете коментар