Почина познатиот футсал репрезентативец сред меч!

Почина познатиот футсал репрезентативец сред меч!

Хрватскиот футсал играч и основачот на Футсал Динамо, Мате Чуљак колабираше сред натпревар.

Лекарите и неговите тимски колеги реагираа многу брзо за да му пружат прва помош и за многу кратко време бил префрлен во најблиската болница, каде само се констатирало дека тој починал.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 250.000 евра.

Чуљак пред ова важел за еден од подобро подготвените хрватски футсал играчи воедно и играч со одлична здравствена состојба. Гледајќи на ваквата ситуација целата јавност во Хрватска е потресена.

Причините за смртта на Мате Чуљак сеуште се неознати но лекарите претпоставуваат дека се работи за срцев удар.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Bournemouth – Everton
(16:00) Chelsea – Stoke
(16:00) Liverpool – Leicester
(18:30) Manchester Utd – Southampton
(12:30) Fiorentina – AC Milan
(15:00) AS Roma – Sassuolo
(18:00) Inter – Lazio
(20:45) Verona – Juventus

Оставете коментар