Прво даде кош, па го повлече Датомеа за брадата сред натпревар (Видео)

Прво даде кош, па го повлече Датомеа за брадата сред натпревар (Видео)

Кошаркарот на Црвена Sвезда Перо Антиќ беше во центарот на вниманието за време на натпреварот во Истанбул против неговиот поранешен клуб, Фенербахче.

Пред почетокот на натпреварот, македонците приредија топло добредојде со интересна парола за нивниот играч, а тој пак на различен начин одлучи да покаже блискост кон неговите поранешни колеги.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден повеќе од 230.000 евра.

Откако постигна неверојатен погодок, тој го насочи своето внимание кон италијанецот Датомеа, со што го повлече за неговата брада.

Но како и да е, интересна случка беше очекувана од страна на Антиќ бидејќи тој најави дека ќе изненади со некој потег во негов стил неколку денови пред натпреварот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден повеќе од 230.000 евра.

Оставете коментар