Пристигна вистинска бомба од Мадрид: Замената за Гризман е вистинска ѕвезда во Бундес лигата (ФОТО)

Пристигна вистинска бомба од Мадрид: Замената за Гризман е вистинска ѕвезда во Бундес лигата…

Напаѓачот на Атлетико Мадрид и најдобриот играч на овој клуб, Антоан Гризман како што стојат работите на лето сигурно ќе го напушти Атлетико Мадрид.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Постојат многу заинтересирани страни за неговите услуги, но како вистински фаворит за неговиот потпис се наведува Манчестер Јунајтед кој минатото лето беше близу реализација на овој трансфер, но работата ја сопре самиот играч.

Во Атлетико веќе пронајдоа негова замена и тоа каква. Раководството на клубот во кој овој играч моментално игра, инсистира на тоа тој сепак да остане во клубот, бидејќи тој е играч околу кој треба да се гради екипата.

Но, многу европски клубови кои го следат овој играч сакаат да го доведад во своите редови веќе ова лето. Помеѓу нив е и Атлетико Мадрид кој веќе наголемо загриза за големата германска репрезентативна ѕвезда.

Германскиот спортски магазин Билд, покрена нова гласина за талентираниот германски репрезентативец Тим Вернер. Тој е многу ценет од страна на германскиот прволигаш Лајпциг, а спортскиот директор Ралф Рангник неодамна изјави дека Вернер нема да биде на продажба, но…

Атлетико Мадрид на пазарот веќе е во потрага по играч кој достојно ќе ја потполни празнината која би настанала доколку клубот го напушти феноменаниот француски фудбалер Антоан Гризман.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Веќе неколку години се шпекулира околу неговото заминување, кое ова лето ќе биде сигурно неизбежно. Во Лајпциг од друга страна имаат големи планови со Вернер, и со него сакаат да потпишат нов долгорочен договор.

Моменталниот договор му важи до 2020 година, а пристигна во Лајпциг во 2016 година за 10 милиони од Штутгард.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар