ПСЖ го одреди првото летно засилување – погледнете кој фудбалер ќе пристигне во ПСЖ

ПСЖ го одреди првото летно засилување – погледнете кој фудбалер ќе пристигне во ПСЖ…

ПСЖ стана велесила на трансфер пазарот, инвеститорите од Катар едноставно не бираат средства за Светците да ги искачат на врвот на Европа.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Летово на “Паркот на Принцовите” пристигнаа Нејмар, Мбапе и Јури Берчиче, а првите двајца моментално важат за најскапо платените фудбалери на светот.

Сепак, ПСЖ не планира да запре, по завршувањето на тековната сезона, тие сакаат да направат тим кој ќе доминира со години. Иако зимскиот прелиминарен рок заврши, Парижаните ја пикираа главната мета за идниот прелиминарен рок.

Станува збор за Нголо Канте, дефанзивниот фудбалер на Челзи и француската репрезентација, кој го гледаат како идеална замена за ветерано Тиаго Мота и не планираат да штедат на овој фудбалер.

Секако, останува да видиме што ќе каже Челзи за овој трансфер, како и самиот Канте, но сигурно е дека од страна на ПСЖ ќе биде понуден астрономски износ.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Парижаните наводно подготвуваат голема понуда, за која веруваат дека ќе го натера елзи да попуши и да дозволи Канте да се врати во својата матична држава.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар