Раул Гонзалес со изјава после поразот на Македонија: Игравме добро, но немавме…

Раул Гонзалес со изјава после поразот на Македонија: Игравме добро, но немавме…

„Одигравме добро, но немавме среќа во последните десет минути. Имавме шанса за гол и нерешено. Нашата шанса беше на овој натпревар, но не ја искористивме. Сега повеќе ја немаме“- кратко искоментира предводникот од клупата на нашата селекција.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Водевме и со пет голови предност во вториот дел од дуелот со Чешка. Но и тоа не беше доволно за да победиме. Да биде уште полошо, загубивме од Чесите, кои во второто полувреме едноставно ја „прочитаа” нашата игра.

Особено лошо ги одгравме последните десетина минути во кои од сигурна игра и водство, дојдовме до ситација да спасуваме бод.
Но Дејан Манасков го утна ударот седум метри, за комплетно разочарување кај „црвено-жолтите”. Секако и кај предводникот од клупата Раул Гонзалез.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

„Одигравме добро, но немавме среќа во последните десет минути. Имавме шанса за гол и нерешено. Нашата шанса беше на овој натпревар, но не ја искористивме. Сега повеќе ја немаме. Да, утре е друг натпревар, тие се пред нас, но…” – искоментира кратко нашиот селектор.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Какви се вашите ставови и коментари за вчерашниот натпревар помеѓу Македонија и Чешка?

Оставете коментар