Рајола го пронајде неговото идеално место: Погледнете кој ќе биде новиот клуб на Балотели

Рајола го пронајде неговото идеално место: Погледнете кој ќе биде новиот клуб на Балотели…

Рајола го пронајде идеалниот клуб за Балотели: “Многумина се плашат да заминат таму, кај него не постои такво нешто”.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Италијанскиот напаѓач Марио Балотели на крајот на оваа сезона ќе биде слободен игра бидејќи му истекува договорот со Ница, а некогашниот напаѓач на Милан и Интер не сака да ја продолжи соработката со францускиот клуб.

Балотели со Ница потпиша двегодишен договор и брзо израсна во лидер на овој тим во кој повторно го покажа својот квалитет.

Тоа јасно го знаат и во француската екипа и се обидуваат на сите начини да го наговорат италијанскиот напаѓач да остане и да потпише нов договор на две сезони. Меѓутоа, агентот на Балотели Мино Рајола потврди дека Балотели не сака да остане во Ница и дека ова лето повторно ќе го промени клубот.

Некогашниот напаѓач на Интер, Милан, Манчестер Сити и Ливерпул има неколку интересни понуди, а сите шанси укажуваат на тоа дека ќе се врати во Серија А.

“Сега е јасно дека клубот кој ќе се одлучи да го доведе Балотели на лето ќе добие неверојатна багатела, бидејќи тој ќе пристигне како слободен играч”, изјави Рајола а потоа додаде кој клуб за неговиот играч би бил идеален:

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

“Верувам дека за него идеален клуб би бил Нполи бидејќи Маурицио Сари знае како треба да се постави. Тој е фантастичен напаѓач и Наполи е вистинскиот клуб за него”, изјави Рајола, па потоа продолжи:

“Некои фудбалери се плашат да дојдат во Наполи, но тоа го нема кај Балотели. Марио не би имал проблем со притисокот на навивачите бидејќи веќе играл во најголемите клубови на светот. Страста и бучавата од трибините само дополнително го мотивираат, баш како и Ибрахимовиќ”.

Какви се вашите коментари и мислења околу трансферот на еден од најлудите фудбалери на денешницава, Марио Балотели?

Оставете коментар