Реал Мадрид објави загрижувачки податоци пред натпреварот со ПСЖ: Најверојатно, нема да играат…

Реал Мадрид објави загрижувачки податоци пред натпреварот со ПСЖ: Најверојатно, нема да играат…

И европскиот првак Реал Мадрид има сериозни проблеми, кадровски, како и ривалот ПСЖ пред реваншот во Лигата на шампионите.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Возвратниот дуел од осминафиналето во луксузното натпреварување ќе се игра на 6.март, Реал има предност од 3:1 и по повредите на Нејмар и Маркињос се чинеше дека е апсолутен фаворит за пат во четвртфиналето.

Се до повредите на Тони Крос и на Лука Модриќ, одличното дуо од средината на теренот. И двајцата се повредени и речиси сигурно нема да патуваат за Париз. Сега растат и шансите на ПСЖ за подвиг во обидот да се детронизира „кралот“ на европскиот фудбал. Јасно е дека и Емери и Зидан имаат големи проблеми, па реваншот во Париз ќе биде интересен.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Какви се вашите коментари поврзани со претсојниот меч помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ?

Оставете коментар