Реал Мадрид со огромна понуда: Погледнете колку пари нудат за Нејмар (ФОТО)

Реал Мадрид со огромна понуда: Погледнете колку пари нудат за Нејмар…

Европскиот првак не се откажува од идејата да го направи најскапиот трансфер во историјата на фудбалот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Европскиот првак Реал Мадрид не се откажува од идејата да го направи најскапиот трансфер во историјата на фудбалот.

Според реномираниот весник „Марка“, шпанскиот гигант сака на „Сантијаго Бернабеу“ да го доведе доведе Нејмар од Пари Сен Жермен.

Нејмар пред почетокот на сезонава направи трансфер од Барселона во ПСЖ и тоа за рекордна сума од 222 милиони евра. „Кралскиот клуб“ сега сака да го „украде“ капитенот на бразилската репрезентација и некогашна ѕвезда на Барселона, а за тоа нуди неверојатни 400 милиони евра.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Сепак ова не би можело да се реализира пред 2019 година. Нејмар има договор со ПСЖ до 2022 година. Доколку успеат во намерата да го купат Нејмар, Реал освен тоа што ќе добие екстра засилување, ќе нанесе удар на Барселона, каде Бразилецот играше до пред неколку месеци.

Оставете коментар