Реал Мадрид ја исполнува секоја желба на Кристијано Роналдо: Португалецот сега ќе добие…

Не е тајна дека Кристијано Роналдо е миленик на претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез.

Португалецот обично го добива тоа што ќе го посака, а сега има желба во „Кралскиот клуб“ да заигра еден фудбалер на Милан.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Како што пренесува „Диарио Гол“, Роналдо изразил желба Реал Мадрид да го ангажира дефанзивецот на Милан, Леонардо Бонучи.

Португалецот наводно сметал дека на тој начин конечно ќе се стабилизира одбраната која оваа година и не е баш на највисоко ниво.

Бонучи како најголемо засилување пристигна на „Сан Сиро“ од редовите на Јувентус но зад себе има лоша полусезона во дресот на Милан.

Репрезентативецот на Италија уште во јануари би можел да ги напушти „росонерите“ доколку до него стигне примамлива понуда, а таква со сигурност би била и таа на Реал Мадрид.

Роберто Карлос може да стане тренер на Војводина: Тој бара месечна плата во висина од…

Оставете коментар