Роберто Карлос може да стане тренер на Војводина: Тој бара месечна плата во висина од…

Роберто Карлос може да стане тренер на Војводина: Тој бара месечна плата во висина од…

Менаџерската агенција која го застапува Роберто Карлос и го понуди својот клиент на Војводина, која бара нов тренер, да ја преземе екипата, но финансиите се проблем.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Бразилецот бара месечна плата од 18 илјади евра, а тоа српскиот клуб не може да си го дозволи, бидејќи е во голема финансиска криза.

Карлос побарал еден од помошниците да му биде некој српски тренер кој течно зборува шпански јазик, но тоа не би било проблем.

Роберто Карлос во Србија се школува за тренерска Профи лиценца.

ФИФА објави неверојатни информации: Погледнете колку луѓе сакаат билет за СП, иако чинат и по илјадници евра

Оставете коментар