Робињо ја освои публиката со „БОМБА” од 30 метри! (Видео)

Робињо ја освои публиката со „БОМБА” од 30 метри! (Видео)

Бразилецот Робињо уште еднаш докажа дека кога станува збор за сериозни резултати, тој воопшто не се шегува.

Иако натпреварот помеѓу Кајсериспор и Сиваспор заврши без победник, односно 1:1, стрелецот кој се најде во центарот на вниманието за време на и после натпреварот беше Робињо, кој со спектакуларен гол од 30 метри ги потресе противниците.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Погледнете за што станува збор:

Оставете коментар