Рома не можеше да прими подобри вести

Рома не можеше да прими подобри вести…

Проблемите во клубот сега се минато.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Чешкиот напаѓач Патрик Шик минатото лето помина низ многу проблеми откако беше откриено дека има проблеми со срцето.

Шик ги воодушеви сите со игрите во дресот на Сампдорија, а после минатата сезона се договори со Јувентус. Меѓутоа, тогаш започна неговиот ноќен кошмар бидејќи на лекарските прегледи во Торино дозна дека има проблеми со срцето.

Јувентус се откажа од трансферот и Шик мораше да се врато во Сампдорија. Меѓутоа, во финишот на летниот прелиминарен рок пристигна понуда од Рома која младиот чешки напаѓач ја прифати. Иако не ја почна најдобро авантурата во Рим, денес конечно ги дозна добрите вести.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Имено, Шик беше на прегледи на срцето кои покажаа дека младиот чешки напаѓач нема повеќе срцеви проблеми, и дека може целата енергија да ја фокусира на зелениот терен. Шик во дресот на Рома во досегашниот дел од сезоната одигра девет натпревари и постигна еден погодок.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар