Роналдињо му испрати видео порака на Кутињо! Погледнете што му порача!

Роналдињо му испрати видео порака на Кутињо! Погледнете што му порача!

Кутињо стигна во Барселона, а наскоро ќе заигра и за овој трофеен клуб и еден од најдобрите клубови на светот на сите времиња.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

„Он забележа една нов аера овде, кога би можел јас да повторам само мал дел од неговата приказна и успех тогаш тоа би било неверојатно„ – рече Кутињо.

„Знам дека морам да работам многу напорно за да би го достигнал а тоа и ќе го направам„ додава тој.

Се ова добро го следеше Роналдињо, еден од најдобрите фудбалери на сите времиња кој се повлече од фудбалот од пред една недела.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

„Здраво Кутињо. Ти ја посакувам целата среќа на овој свет. Дај се од себе, направи ги луѓето среќни, тоа е тоа што сите го посакуваат. Уживај, се останато ќе дојде. Важи?! Оди со мир„ – рече Роналдињо.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

 

Оставете коментар