Роналдо започнува свој бизнис: Погледнете каде ќе вложи милиони евра (ФОТО)

Роналдо започнува свој бизнис: Погледнете каде ќе вложи милиони евра…

Според планот, вкупно треба да има 164 соби во хотелот кој ќе биде во Мадрид.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

На Кристијано Роналдо не му оди најдобро сезонава на фудбалскиот терен, но затоа покажува дека одлично се снаоѓа на друго поле. откако отвори хотел во рдната Мадеира во Португалија, сега на ред е уште еден таков објект, но во Мадрид.

Планот беше хотелот да се изгради уште во 2015 година, но тогаш проектот беше стопиран. Сега стана јасно дека во 2019 година, во Мадрид ќе има хотел „Пестана ЦР7 Мадрид“. Тој ќе биде на осум спрата и има 164 соби.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Најелитниот дел од хотелот ќе се наоѓа на поткровјето каде ќе има апартман со површина од 210 квадрати.

Погледнете ја фотографијата во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(13:30) Tottenham – Arsenal
(16:00) Everton – Crystal Palace
(18:30) Manchester City – Leicester
(17:00) Toulouse – PSG
(15:00) SPAL – AC Milan
(15:30) B. Leverkusen – Hertha
(15:30) Bor. Dortmund – Hamburger SV
(18:30) Bayern – Schalke
(13:00) Villarreal – Alaves
(16:15) Malaga – Atl. Madrid
(18:30) Leganes – Eibar
(20:45) Real Madrid – Real Sociedad

Оставете коментар