Роналдо покажа зошто е ѕвезда! Погледне што направи тој кога публика го исвиркуваше Бензема ! (ВИДЕО)

Роналдо покажа зошто е ѕвезда! Погледне што направи тој кога публика го исвиркуваше Бензема ! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид ја победија екипата на Реал Сосиедад со 5:2 со три гола постигнати од страна на Роналдо кој во една ситуација застана во одбрана на својот соиграч Бензема.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Него навивачите почнаа да го исвиркуваат после една пропуштена шанса, но на тоа Роналдо прв реагираше, со гестикулација кон навивачите дека мораат да го поддржат, а дополнително да го уништат со свиркање.

Ситуацијата не е така наивна, Бензема има постигнато 2 гола во последните 16 мечеви, а на почетокот на сезоната доби предност во однос на АлвараМОрата, која замина во Челзи.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар