arena.mk

Роналдо преговарал: Погледнете кој ќе биде новиот тренер на Реал Мадрид

Роналдо преговарал: Погледнете кој ќе биде новиот тренер на Реал Мадрид

Како што веќе знаеме благодарение на странските медиуми кој од близу ја следат ситуацијата во Реал Мадрид, се повеќе и повеќе станува густо и се пишува за отказот на Зидан во Реал.

Францускиот тренер на „кралевите1 им донесе две титули шампион во Европа а и една титула во Шпанија. ННо како тоа да не е доволно, веќе некое време се пишува дека Перез ќе му даде отказ на Зидан, а јавноста сега се фокусира на неговиот потенцијален наследник.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Странскиот фудбалски медиум „Don Bаlon“ пренесува дека наводно самиот Роналдо разговарал со Перез и му рекол дека Зидан треба да биде заменет од страна на Јирген Клоп.

Како што пишува медиумот, Роналдо му рекол на Перез дека Клоп преферира директна и офанзивна игра, а тоа било тоа што му требало на клубот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Дополнително на тоа, Клоп веќе има искуство со работење со неколку ѕвезди, па јасно е дека тој знае да ја предводи и соблекувалната на „кралскиот” клуб.

Оставете коментар