Роналдо упати шокантно барање до Перез, доколку желбата не му се исполни, тој заминува

Кристијано Роналдо не е задоволен во Реал Мадрид и тоа воопшто не е тајна.

Португалецот ги сака првите засилувања уште во јануари, бидејќи смета дека со овој тим, тие не се конкурентни ниту во Примера, а ниту во Лигата на Шампионите. Имено, тој сака Флорентино Перез во јануари да доведе три нови играчи, тврди Диарио Гол.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Наводно, првото име на наследникот е 20-годишниот Гонзало Гуедес, кој дебитираше за Португалија на само 18 години.

Производот на бенфика од младинската школа на голема сцена иби пред година дена кога ПСЖ изброја 30 милиони евра за него, но тој не прифати и замина на позајмица во Валенсија во која потвторно процвета забивајќи три гола и асистирајќи цели пет пати.

Од голема помош му е тоа што негов агент е Џорџ Мендес, кој се грижи и за кариерата на Роналдо. Второто име е дефанзивецот Маркињос за кој многумина сметаат дека за неколку години, ќе биде најдобриот стопер на светот.

Кристијано Роналдо откри интересни информации за својот помлад наследник: Тој кога ќе порасне, сака да биде…

Пред четири години пристигна од Рома за тогаш астрономски 32 милиони евра, за реалтивно непознат фудбалер, а овој трансфер, доколку дојде до него, ќе биде проценет барем двојн повеќе. На таа фамозна листа е и голманот на Атлетико Билбао, Кип Аризабалаг.

Иако веќе со години мадридските новинари навиваат да Двид де Геа се појави на голот на Реал, сепак ова сценарио не е реално.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(20:45) AS Roma – Qarabag
(20:45) Barcelona – Sporting
(20:45) Bayern – PSG
(20:45) Benfica – Basel
(20:45) Celtic – Anderlecht
(20:45) Chelsea – Atl. Madrid
(20:45) Manchester Utd – CSKA Moscow
(20:45) Olympiakos – Juventus

Оставете коментар