Русија подготвена: Погледнете како изгледа специјалното метро за Светското Првенство (ФОТО)

Русија подготвена: Погледнете како изгледа специјалното метро за Светското Првенство…

Денеска во Кремљ беа извлечени осумте групи за Светското првенство кое следната година ќе биде во Русија.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Вкупно 32 селекции ќе се борат за највредниот трофеј. Мундијалот започнува на 14 јуни, а новиот светски првак ќе биде познат на 15 јули.

Иако има уште повеќе од шест месеци до стартот на СП, Москва е речиси подготвена. Кога ќе влезете во метрото во главниот град на Русија ќе се чувствувате како да сте на фудбалски терен.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(13:30) Chelsea – Newcastle
(16:00) Brighton – Liverpool
(16:00) Everton – Huddersfield
(16:00) Watford – Tottenham
(18:30) Arsenal – Manchester Utd
(17:00) Strasbourg – PSG
(20:45) Torino – Atalanta
(15:30) B. Leverkusen – Bor. Dortmund
(15:30) Bayern – Hannover
(13:00) Barcelona – Celta Vigo
(20:45) Ath. Bilbao – Real Madrid

Погледнете ги фотографиите во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Оставете коментар