Симнете му капа и дајте му награда: Промашување на годината! (Видео)

Симнете му капа и дајте му награда: Промашување на годината! (Видео)

Болоња не успеа да се прослави на натпреварот против СПАЛ во рамките на 27-то коло од Серија А, а главен виновник за гостите беше Матиа Дестро.

Италијанскиот напаѓач го направи најлошото промашување на сезоната откако не успеа да постигне гол од само два метри.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Погледнете за каков „мајстор” станува збор: 

Оставете коментар