Скандал: Фудбалерот на Ливерпул во својот дом чувал 11 кг кокаин, а сега тој…

Скандал: Фудбалерот на Ливерпул во својот дом чувал 11 кг кокаин, а сега тој…

Странските медиуми денес го потресоа светот на фудбалот со тоа што открија скандалозни информации околу една ѕвезда на Ливепрул.

Станува збор за дефанзивецот на Ливерпул, Натаниел Клајн, кој според информациите бил уапсен од полицијата откако тој бил пријавен за поседување на 11 килограми кокаин, 800 грама канабис и неколку шишиња кетамин.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Тој во Ливерпул пристигна во 2015 година од Саутемптон, а многумина сметаат дека ова ќе значи крај на неговата кариера.

Оставете коментар