arena.mk

Снимка која ќе ви го растопи срцето! Новак Џокович го учи својот син да скија (ВИДЕО)

Видео кое ќе ви го растопи срцето! Новак Џокович го учи својот син да скија (ВИДЕО)

Новак Џокович се опоравува после операцијата на лактот, а паузата ја искористи да ги наполни батериите на планина.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Со својата фамилија тој замина на зимување во Вал Гарден, а на Алпите на својот син Стефан почна да му дели лекции за скијање.

Јелена на својот профил на Инстаграм објави сјајна снимка како Новак го учи малиот син да скија.

За сега му помага со стап, за кој Стефан се држи, додека со скиите се спушта по снежната патека.

Погледнете како изгледа тоа:

https://www.instagram.com/p/Be_Y9e_jIJe/?utm_source=ig_embed

Да се потсетиме и за тоа што изјави Џокович околу својата повреда и што им порача на своте фанови:

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

„Ви должам некои вести за моето опоравување. Се борам со оваа повреда веќе две години и за тој период бев кај многу доктори. Имаа различни мислења, дијагнози и предлози. Не ми беше лесно да одберам по кој пат да одам. Шест месеци од минатата сезона се надевав дека ќе се опоравам потполно, но за жал и понатаму чувствувам болка“.

Во продолжение тој додаде:

„Ми недостига натпреварувањето, тоа е во мојата крв и морав да се обидам да го прескокнам Мелбурн. Но, сега со мојот тим се договорив дека ќе се обидам со други методи по Австралија Опен и пред неколку дена се решив да направам мала медицинска интервенција на лакотот. Ми делува дека сум на добар пат кон потполно опоравување“.

„Позитивен сум и возбуден и се надевам дека ќе се вратам наскоро на теренот. Ви благодарам на сите што ме бодрите“, им порача Ѓоковиќ на своите фанови.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(13:30) Tottenham – Arsenal
(16:00) Everton – Crystal Palace
(18:30) Manchester City – Leicester
(17:00) Toulouse – PSG
(15:00) SPAL – AC Milan
(15:30) B. Leverkusen – Hertha
(15:30) Bor. Dortmund – Hamburger SV
(18:30) Bayern – Schalke
(13:00) Villarreal – Alaves
(16:15) Malaga – Atl. Madrid
(18:30) Leganes – Eibar
(20:45) Real Madrid – Real Sociedad

Оставете коментар