arena.mk

Спектакл: Погледнете што не очекува на дербито помеѓу Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити

Анализа: Што не очекува на дербито помеѓу Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити?

Долго очекуваното дерби конечно ќе биде одиграно денес на стадионот Олд Трафорд во Манчестер, во рамките на 16-тото коло од рамките на Премиер Лигата.

Букмејкерите очекуваат навистина интересен натпревар, со оглед на тоа што копјата ќе ги вкрстат две гигантски екипи од Англија.

Да се потсетиме, пред неколку години, Манчестер Сити го совлада Манчестер Јунајтед со 6-1, а Марио Балотели беше стрелец на два гола и имаше легендарна прослава.

Регистрирајте се овде и добијте 6.000 денари бонус за обложување.

Манчестер Јунајтед во последните пет натпревари има четири победи и еден пораз, како и четири по ред неизгубени натпревари, додека пак Манчестер Сити има 4 победи и еден пораз од Шахтјор, но аналитичарите велат дека Манчестер Сити добро ги одморил своите играчи на последниот меч од Лигата на Шампионите пред големото дерби.

Во првиот тим на Манчестер Јунајтед денес нема да настапат Баили, Карик и Погба, додека Менди и Стонс нема да ги видиме во првиот тим на Манчестер Сити.

Манчестер Јунајтед, доби коефициент за победа од @3.4, а гостинот Манчестер Сити доби коефициент за победа од @2.24, коефициентот за нерешен резултат на натпреварот изнесува @3.5.

Доколку сакате да се обложите на овој натпревар, регистрирајте се на овој линк и добијте бонус од 6.000 денари.

 

 

Оставете коментар