Србинот се заби со главата во стативата! Го изнесоа на раце од теренот (ВИДЕО)

Србинот се заби со главата во стативата! Го изнесоа на раце од теренот (ВИДЕО)

Мил Свилар имаше незгодна ситуација за време на мечот помеѓу Сетубал и Бенфика, кога во првото полувреме ја удри главата во стативата.

Српскиот голман најпрво го одбрани ударот од еден од играчите на домашниот тим, но после таа ситуација се заби во стативата.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 250.000 евра.

Додека тој лежеше на тревата, Фернандес постигна гол.

Свилар продолжи да брани меѓутоа не можеше да издржи повеќе. После 6-7 минути го замени резервниот голман, додека него двајца доктори го извадија србинот од теренот

Мечот на крајот заврши со резултат 2:2.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Bournemouth – Everton
(16:00) Chelsea – Stoke
(16:00) Liverpool – Leicester
(18:30) Manchester Utd – Southampton
(12:30) Fiorentina – AC Milan
(15:00) AS Roma – Sassuolo
(18:00) Inter – Lazio
(20:45) Verona – Juventus

Оставете коментар