Србинот ја крена Италија на нозе: Погледнете како одбрани пенал (ВИДЕО)

Србинот ја крена Италија на нозе: Погледнете како одбрани пенал…

Голема партија на потенцијалниот српски репрезентативец.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден повеќе од 230.000 евра.

Фудбалерите на Торино за кратко време два пати го покорија Рим.

Најпрво, Синиша Михајловиќ го совлада Лацио во Серија А (3:1), а потоа на ред дојдеи Рома во рамките на осминафиналето од националниот Куп – и тоа Биковите со наострени рогови запишаа победа со резултат 2:1, за која најзаслужен беше српскиот голман Вања

Милинковиќ-Савиќ кој во 77-та минута одбрани пенал на Един Џеко и го тресираше патот кон победата.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден повеќе од 230.000 евра.

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Оставете коментар