Страшна тепачка помеѓу навивачи на Косово, погледнете што се случуваше (ВИДЕО)

Страшна тепачка помеѓу навивачи на Косово, погледнете што се случуваше…

Инцидентот се случи на дуелот меѓу Дреница и Гњилани, а неколку гостински навивачи завршија со крвави глави.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Без разлика каде се игра фудбалот, хулиганите никаде не мируваат. На дуелот меѓу Дреница и Гњилани во рамките од првенството на Косово, фудбалот беше во втор план и тоа поради хулиганите на трибината.

Мечот беше прекинат кога навивач на Гњилани со тврд предмет го погоди еден од домашните фудбалери. Веднаш потоа, домашните навивачи тргнаа да се тепаат со гостинските хулигани и се случи општ хаос.

Дел од гостинските симпатизери мораа да бегаат преку оградата и да завршат на теренот, за да се спасат. На крајот, неколкумина од беа повредени, но за среќа никој не беше посериозно повреден.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

По неколку минути прекин, мечот продолжи, а на крајот Дреница се радуваше на триумф од 1:0.

Погледнете ги видеата во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Какви се вашите коментари поврзани со оваа вест?

Оставете коментар