Судијката го праша МекГрегор колку заработува, а неговиот одговор го шокираше светот

Судијката го праша МекГрегор колку заработува, а неговиот одговор го шокираше светот…

Конор МекГрегор после излегувањето од судницата, после инцидентот во локален паб во Даблин, беше пречекан од толпа новинари кои очекуваа одговори на нивните прашања.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Конор МекГрегор не е човек што се срами од нешто, па дури и од законот. Неговиот цврст карактер го одбрани од сите напади, па дури и оној на судијката.

Тој одби да плати оштета од еден милион долари и се извини за целата ситуација во која “несакајќи” влегол.

“Се извинувам и сакам да покажам почит, поради тоа се појавив денес. Се извинувам.”, ова беа неговите зборови во судницата во Даблин.

Полн стадион и поддршка за Вардар на последниот европски меч

Во текот на рочиштето, тој беше запрашан од страна на судијката: “Морам да те прашам, колку заработуваш? Те молам немој да ми кажеш дека заработуваш повеќе од 110 милиони евра на ден?”.

МекГрегор изјави, “140 милиони евра”.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(13:30) Chelsea – Newcastle
(16:00) Brighton – Liverpool
(16:00) Everton – Huddersfield
(16:00) Watford – Tottenham
(18:30) Arsenal – Manchester Utd
(17:00) Strasbourg – PSG
(20:45) Torino – Atalanta
(15:30) B. Leverkusen – Bor. Dortmund
(15:30) Bayern – Hannover
(13:00) Barcelona – Celta Vigo
(20:45) Ath. Bilbao – Real Madrid

Оставете коментар