Таткото на Нејмар повторно шокираше: Мојот син веќе купи вила таму, и планира да се пресели во…

Продолжуваат шпекулациите за трансфер на Нејмар во Реал Мадрид…

Бекот на „кралевите“ и добар пријател на Нејмар, Марсело прави се за да го убеди Бразилецот да се му се придружи во Мадрид.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Шпанските медиуми откриваат, а веста ја пренесуваат и англиските и француските медиуми. Наводно Марсело го убедил Нејмар да инвестира во луксзна куќа во главниот град на Шпанија.

Ова беше доволно причина за сите светски медиуми да започнат да пишуваат дека најскапиот фудбалер во светот наскоро повторно ќе го промени клубот.

Да потсетиме, Нејмар за 222 милиони евра премина од Барселона во ПСЖ со цел да избегне од сенката на Меси и да стане главна ѕвезда.

Но, тоа во ПСЖ не му оди бидејќи играчите не го сакаат бидејќи се однесува како тој да е најважениот, додека Кавани не сака да го отстапи своето место.

Нема да поверувате: Погледнете со каков автомобил пристигна Герет Бејл во Париз (ФОТО)

Поради тоа започнаа шпекулациите за трансфер во Реал, како и купувањето на куќа, а овој потег на Бразилецот го прокоментира и неговиот татко.

„Се во животот се менува, никогаш не можете да бидете сигурни. Во овој момент размислувам за заминување од ПСЖ. Не знам што ќе се случи во иднина“, изјави Нејмар сениор.

Оставете коментар