arena.mk

Темна „Вуду” магија влијаела врз трансферот на Лукаку?!

Темна „Вуду” магија влијаела врз трансферот на Лукаку?!

Интересни информации денес го затресоа светот на фудбалот. Како што веќе знаеме, напаѓачот на Манчестер Јунајтед Ромелу Лукаку изминатото лето од Евертон а наводно причината за неговото заминување била африканска вуду магија.

Иако не се знае дали станува збор за класична вуду магија која им паѓа на памет на повеќето кога ќе помислат на ова, со кукла и убоди од игла, неодамна беше откриено дека сопственикот на Евертон, Фархад Мошири решил токму поради ова да си замине од клубот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

„Изгубив две лета со Ромелу обидувајќи се да го задржам. Прво го убедував три месеци, па се согласи да остане уште една сезона. Минатото лето му понудивме повеќе отколку што нудеше Челзи, но тој сакаше да оди. Нема да ми верувате што се му понудивме. Но во текот на состанокот му се јави мајка му од Африка и таму преку вуду магија и било откриено дека треба да замине и да потпише за Манчестер Јунајтед“, изјави Мошири.

„Што можевме да направиме? Замина во Лос Анџелес и не сакаше да се врати, го загуби паметот“, додаде сопственикот на Евертон.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Покрај интересот на Манчестер Јунајтед и Челзи за неговиот потпис, Лукаку одлучи да се пресели на „Олд Трафорд”.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар