УЕФА го истражува Санчез поради шокантна причина, а тој туку што…

УЕФА го истражува Санчез поради шокантна причина, а тој туку што…

Шпански Спорт соопшти дека Алексис Санчез, новата аквизиција на Жозе Мурињо, се најде под истрага од УЕФА поради допинг тестот, а моментално тој предизвика голем скандал.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Имено, претставници од УЕФА во понеделникот допатувале во Лондон, за помеѓу останатото, да го тестираат Санчез.

Меѓутоа, Санчез не бил на порано договорената локација, а од Арсенал не ги известиле УЕФА дека чилеанецот нема да биде во можност да таа локација да даде примерок од својата крв.

Да се потсетиме, Санчез пред неколку дена го комплетираше трансферот од Арсенал во Манчестер Јунајтед, но сега клубот ќе мора да и објасни на УЕФА поради што чилеанецот го пропуштил тестирањето закажано за понеделник.

Јунајтед и Арсенал, но и самиот Санчез се најдоа во навистина сериозен проблем, па ќе мора да им објаснат на официјалните лица од УЕФА зошто Санчез не се појавил на договорената локација за тестирање.

Санчез после долготрајната трансфер сага во понеделеникот е претставен на Олд Трафорд, а шпанските медиуми тврдат дека токму на тој ден пристигнале официјалните лица од УЕФА кои сакале да извршат тестирања на Алексис Санчез.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Ваквите вести сигурно го “пореметиле” чилеанецот кој се подготвуваше за деби во дресот на новиот клуб. Како што се шпекулира, виновниците за целиот проблем се наоѓа во Арсенал, бидејќи наводно од Лондонскиот клуб на време не ја известиле УЕФА дека Санчез во понеделникот ќе се наоѓа во Манчестер поради потпишување на договор со клубот.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Т.Б

Оставете коментар