Уникатна прослава на гол како никогаш до сега: Даде а гол, а потоа замина… (Видео)

Уникатна прослава на гол како никогаш до сега: Даде а гол, а потоа замина… (Видео)

Една минута откако Фреитас влезе во игра, тој имаше прилика на навивачите и на останатите кои присуствуваа на трибините да им приреди вистинско шоу.

Благодарение на неговата брзина и „опасна” тактика, тој постигна гол, а начинот на кој го прослави овој „луд” момент ги насмеа навивачите и фудбалерите на теренот.

 

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Погледнете за што станува збор:

Оставете коментар