Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ нема да оди во затвор, но ќе мора да…

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ нема да оди во затвор, но ќе мора да…

Хрватот се провлече, и пронајде начин како да ја избегне затворската казна.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Лука Модриќ сепак нема да оди во затвор поради сомнителните работи со даноците.

Тој одлучи да плати милион евра за да ја заврши целата приказна и на тој начин практично да ја ибегне затворската казна.

Да се потсетиме, тој не е првиот играч на Реал Мадрид кој имал проблеми со законот, но за разлика од Криситјано Роналдо кој бараше на суд да докаже дека е невин, Хрватот одлучи да плати и да ја скрати приказната.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар