ХАОС на ватерполо натпревар! Се случи страшна тепачка, на сите страни летаа тупаници! (ВИДЕО)

ХАОС на ватерполо натпревар! Се случи страшна тепачка, на сите страни летаа тупаници! (ВИДЕО)

Продолжуваат да се нижат скандали во српските ватерполо натпревари.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

После инцидентот на мечот во регионалната А2 лига помеѓу Војводина и Црвена Ѕвезда, кога хрватскиот судија Марко Матијевич беше бутнат во базен од страна на навивачите на екипата од Нови Сад, се случи нов скандал.

Утакмицата од седмото коло на првата Б лига на Србија-група Југ помеѓу Нов Белград 011 и Расин е прекината три минути пред крајот поради тепачка.

Играчот на Расине испровоцира, под вода, а ватерлполистот на Нови Сад не можеше да се смири па го удри играчот на гостинската екипа.

Одма настана гужва, а целата ситуација премина во масовна тепачка, која заврши крваво.

Како што пренесуваат очевидци, повеќе од играчите завршиле во ургентниот центар.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Натпреварот не можеше да продолжи, па така судиите означија крај. Во моментот кога судијата го прекина наптреварот резултатот беше 10:8 за гостите.

За потсетување, ова е втора недела во низа да се случуваат скандали во српското натпреварување во ватерполо.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар