Хорор повреда! Се онесвести сред натпревар! (ВИДЕО) (ФОТО)

Хорор повреда! Се онесвести сред натпревар! (ВИДЕО) (ФОТО)

После големите повреди кои ги пратат Клиперси од почетокот на сезоната, се случи и нова за време на утакмицата против Голден Стејт.

Лидерот на тимот Блејк Грифин остана да лежи на паркетот откако гостинскиот центар Мекги го погоди со лактот во слепоочницата.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Се ова не беше намерно, но ситуацијата беше прилично опасна со што и на момент Грифин остана без свест и лежеше на паркетот се додека лекарите не му укажаа помош.

Погледнете ја целата ситуација:

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Оставете коментар